logo

انتخاب رشته دانشگاه آزاد | انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور

برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه آزاد اسلامی چندین سال است که پذیرش خود را از طریق کنکور سراسری انجام می دهد. بدین صورت که داوطلب ابتدا ثبت نام کنکور سراسری را انجام می دهد و در کنکور سراسری شرکت می کند و سپس رتبه داوطلب به صورت رتبه کشوری و منطقه اعلام می گردد. بعد از اعلام رتبه نوبت به انتخاب رشته می رسد که در این مرحله است که دانشگاه آزاد از دانشگاه سراسری جدا می شود.

در واقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد از انتخاب رشته دانشگاه سراسری جداست و به صورت جداگانه در سایت های سنجش و آزمون صورت می گیرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد و به این صورت انجام می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بر خلاف انتخاب رشته کنکور سراسری که اطلاعات زیاد و جامعی درباره رتبه های قبولی در سال های اخیر در رشته های مختلف وجود دارد و داوطلب می تواند با کمک گرفتن از این اطلاعات انتخاب رشته کنکور سراسری خود را انجام دهد ، متاسفانه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اطلاعات خیلی جامعی در دست نمی باشد. و این موضوع سبب می شود که دانشجویان و داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به مشکل برخورند.

موسسات مختلف با نرم افزارهای مختلف هستند که ادعا دارند اطلاعات جامعی در خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد و رتبه های سال های قبل دارند که ولی متاسفانه نمی شود به داده های این نرم افزارها اکتفا و اعتماد کرد. انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید با دقت و تحقیق بسیار بالا صورت گیرد. باید این را مد نظر داشت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 بر اساس رتبه کشوری داوطلب صورت می گیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته دنشگاه آزاد خود از مشاوران مرکز یاری بگیرند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. بسیاری از والدین و داوطلبان به دلیل استرسی که در موقع انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارند به سرعت پیش یک مرکز انتخاب رشته می روند و بدون شناخت و اطلاعات انتخاب رشته خود را به آن ها می سپارند و در واقع آینده خود را به دست آن ها می سپارند و با پرداخت هزینه های بسیار زیاد به نوعی از خود سلب تکلیف می کنند که باید گفت کار بسیار اشتباهی است. باید همیشه این را مدنظر داشته باشید:

” ارزش انتخاب رشته از خود آزمون کنکور کمتر نیست و حتی تعیین کننده تر از خود آزمون می باشد “

پس تمام تلاش خود را بکنید تا با آگاهی کامل انتخاب درست را انجام دهید و انتختاب رشته صحیح و آگاهانه نیازمند اطلاع دقیق از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می باشد. همچنین مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی دانشگاه آزاد آماده راهنمایی و مشاوره درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشند و بهترین انتخاب ها را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

سوالات رایج در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

سوالات زیادی همیشه در ذهن داوطلبان وجود دارد سوالاتی مانند:

1- من با رتبه ایکس چه رشته ای می توانم در انتخاب رشته دانشگاه دانشگاه آزاد قبول شوم؟

2- نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

3- من کنکور سراسری شرکت نکرده ام آیا می توانم در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم؟

4- من سهمیه بسیجی فعال دارم چجوری سهمیه خودم را در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 اعمال کنم؟

5- آیا رشته های پزشکی و پیراپزشکی می تونم در دانشگاه آزاد قبول شوم؟

6- شهریه رشته های پزشکی ، پیراپزشکی دانشگاه آزاد 97 چقدر است؟

7- زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 کی هست؟

8- شانس قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بیش تر است یا در خود انتخاب رشته دانشگاه آزاد؟

9- شهریه دانشگاه آزاد در سال 97 چقدر است؟

10- آیا میتوان در دانشگاه آزاد بدون کنکور هم انتخاب رشته کرد؟

برای مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97  می توانید از مشاورین مرکز مشاوره ندای مشاور یاری بگیرید.

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مرکز مشاوره و انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

مرکز مشاوره دانشگاه آزاد با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین مشاورین خدماتی همچون :

مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری، انتخاب رشته کنکور سراسری، انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 ، آشنایی داوطلبان با رشته های دانشگاه آزاد، هدایت تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری، مشاوره قبولی کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبان شرکت در کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد ارائه می دهد.داوطلبان باید قبل از انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات جامعی از ظرفیت رشته های دانشگاه آزاد، تراز قبولی در رشته های پرطرفدار دانشگاه آزاد، نحوه انتخاب رشته صحیح کنکور دانشگاه آزاد و سایر اطلاعات مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را کسب کنند تا بتوانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96-97 انتخاب آگاهانه ای داشته باشند.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

داوطلبات شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 97 در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 97 میتوانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امسال بدلیل ادغام شدن با کنکور کارشناسی ارشد سراسری سوالات و ابهامات بسیار زیادی را برای داوطلبان بوجود آورد است. انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود و با چه رتبه هایی کجا می توان قبول شد از جمله عواملی است که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود مشغول کرده است. برای مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 و تمامی مقاطع تحصیلی می توانید از مشاوران مرکز کمک بگیرید.

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 97

داوطلبانی که در کنکور ارشد دانشگاه آزاد شرکت کرده اند و پس از اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شده اند میتوانند پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در زمان تعیین شده اقدام به انتخاب رشته کنند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پس از شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری آغاز می گردد و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت www.azmoon.org صورت میپذیرد.داوطلبان میتوانند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد 97 و مطالعه آن انتخاب رشته خود را انجام دهند.

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97

داوطلبات شرکت در آزمون دکتری 97 در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته کنکور دکتری میتوانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.کنکور دکتری دانشگاه آزاد بدلیل ادغام شدن با کنکور دکتری سراسری سوالات و ابهامات بسیار زیادی را برای داوطلبان بوجود آورد است. انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود و با چه رتبه هایی کجا می توان قبول شد از جمله عواملی است که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود مشغول کرده است. برای مشاوره انتخاب رشته دکتری و تمامی مقاطع تحصیلی می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ندای مشاور کمک بگیرید.

زمان انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در کنکور دکتری دانشگاه آزاد شرکت کرده اند و پس از اعلام نتایج مجاز به انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد شده اند میتوانند پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در زمان تعیین شده اقدام به انتخاب رشته کنند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد پس از شروع انتخاب رشته دکتری سراسری آغاز می گردد و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت www.azmoon.org صورت میپذیرد.داوطلبان میتوانند پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری 96 و مطالعه آن انتخاب رشته خود را انجام دهند.

تیزهوشان www.azmoon.medu.ir

برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 99221106

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

۷۶ دیدگاه برای «انتخاب رشته دانشگاه آزاد | انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97»

 1. سلام ببخشید من زبان سوم رو افتادم که شهریور باید امتحان بدم دروس نهایی پیش رو هم دی ماه امتحان میدم اگه قبول بشم میتونم بهمن ماه بدون کنکور رشته مهندسی پزشکی برم؟؟توروخدا جواب بدید

 2. سلام من دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهیم رو هم گذروندم ، و چند سالی هم از مدرکم گذشته چون خدمت سربازی هم رفتم ، میخواستم ببینم برای مهر 97 میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم ، اگه میشه راهنماییم کنید که میتونم دانشگاه ازاد کرج بدون کنکور بخونم ؟ ممنون از راهنماییتون

 3. سلام میخواستم بدونم کسی رشته های پزشکیو پیراپزشکی بدون کنکورثبت نام کرده یا نه ممنون میشم زود جواب بدین یا ایمیل بزنین عجله دارم مرسی

  1. ثبت نام رشته های پیراپزشکی بدون کنکور شرایط خاصی داره و هر کسی مجاز به شرکت در این دوره ها نمی باشد.

 4. سلام آیا با داشتن مدرک پیش دانشگاهی میشود دانشگاه ثبت نام کرد در صورتی که‌ یک درس مردودی دارم وآن را در دی ماه پاس میکنم.آیا مهلت ثبت نام باقی مانده ؟چطور ازطریق سایت ثبت نام کنم؟

 5. سلام نتایج ثبت نام مددکاری اجتماعی کی اعلام میشه یک بار گفتین اول شهریور بعد گفتین اواسط شهریور کی اعلام میکنید ؟

 6. سلام
  من نتونستم تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنم به دلایلی
  میتونم از طریق خود دانشگاه اقدام کنم پذیرش میشم؟
  رتبمم 22 هزاره منطقه 2 هستم ارومیه

 7. سلام. میخواستم بدونم در انتخاب رشته ی دانشگاه ازاد,در مرحله آخر اون گزینه ی اخر که بایدبله یا خیر بزنیم چیه دقیقا و کدومو باید انتخاب کنیم

  1. در صورتی که گزینه بلی رو انتخاب کنید اگر در هیچ یک از اولویت ها نمره قبولی را کسب نکنید، سیستم بصورت خودکار بر اساس رتبه شما رشته و دانشگاهی را معرفی می نماید.

 8. سلام،خسته نباشيد.تو رو خدا جواب بدين.من خيلي گيج شدم از هر كسي راجع به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ميپرسم ي جواب متفاوت ميده الان نميدونم چيكار كنم.
  انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسري چه فرقي با هم دارن؟چطوري اولويت بندي كنم؟!

  1. نحوه اولویت بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری دقیقا مثل هم می باشد با این تفاوت که در دانشگاه آزاد انتخاب محدودتری دارید.
   توضیحات مکفی پیرامون انتخاب رشته، سهمیه ها، کد رشته محل های نیمه متمرکز + چینش تمامی انتخاب ها توسط مشاور نداي مشاور
   تماس از سراسر كشور با تلفن ثابت
   ٩٠٩٩٠٧١٣٧٥

  1. رشته روانشناسی جزو رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد می باشد. برای ثبت نام و اطلاع از لیست دانشگاه ها با مشاورین سامانه تماس بگیرید.
   تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت 9099071375

 9. سلام وقتتون بخیر.ببخشی رتبه من شده83709 و منطقه3 میباشم.من میتونم دانشگاه آزاد پرستاری یا مامایی یا هوشبری یا تکنیسین بخونم؟؟بهیارانم مجاز شدم.لطفا جواب بدین

  1. دوست عزیز طبق اعلام دانشگاه آزاد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا آخر هفته شروع می شود.برای اطلاع از زمان شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد عضو کانال اطلاع رسانی ما بشید.
   https://t.me/nedaye_moshaver

  1. سلام؛انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 تا آخر این هفته شروع میشود و شما برای اطلاع از زمان شروع انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد میتوانید عضو کانال اطلاع رسانی ما بشوید.
   https://t.me/nedaye_moshaver

  1. سلام؛انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا آخر این هفته شروع میشود و شما برای اطلاع از زمان شروع انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد میتوانید عضو کانال اطلاع رسانی ما بشوید.
   https://t.me/nedaye_moshaver

  1. سلام،دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تاآخر هفته منتشر می شود.برای دریافت دفترچه و راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید.

  1. سلام،انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org میباشد و شما میتوانید برای مشاوره و راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاورین ما در تماس باشید.

  1. سلام،دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد علوم انسانی تاآخر هفته منتشر می شود.برای دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد و راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاورین مرکز در تماس باشید.

 10. سلام.من رتبه ارشد م شده 152 واخرین رتبه مجاز شده565 میخواستم بدونم چقد شانس قبولی از دانشگاه آزاد تبریز رشته آموزش محیط زیست رو دارم؟چند درصد؟

  1. سلام،دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بزودی برروی سایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت و شما میتوانید برای مشاوره انتخاب رشته با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

  1. سلام،ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی،کارشناسی و کارشنسای ارشد می باشد،شما چه مقطعی میخواین شرکت کنید؟

 11. سلام
  اگر بخوام تراز های قبولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو بدونم از کجاباید بدونم؟
  پاسخ: علی عزیز شما تراز قبولی چه رشته ای رو میخوایید؟ برای کدوم دانشگاه؟ از مشاوران مرکز میتونید کمک بگیرید.

 12. سلام و خسته نباشید
  من میخوام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انجام بدم نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم میشه کمکم کنید؟
  پاسخ: فاطمه عزیز شما دیپلم چه رشته ای دارید؟ کدام شهرستان هستید؟

 13. سلام خسته نباشید
  انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 رو انجام ندم میتونم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انجامبدم یا باید حتما انتخاب رشته کنم بعد ثبت نامبدون کنکور انجام بدم؟
  پاسخ: قاسمی عزیز شما می توانید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انجام بدید و این دوتا ربطی به هم دیگر ندارند.

 14. با سلام و خسته نباشید
  من با چه رتبه ای میتونم رشته مامایی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قبول بشم؟
  پاسخ: دوست عزیز بستگی به دانشگاه های انتخابی شما دارد زیرا تراز قبولی در هر دانشگاه آزاد در انتخاب رشته دانشگاه آزا متفاوت از دانشگاه دیگر می باشد برای دانستن رتبه در دانشگاه خاص می توانید از مشاوران مرکز کمک بگیرید.

 15. سلام خوبین؟ شما انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو هم انجام میدین؟
  پاسخ: فاطمه عزیز بله مرک مشاوره دانشگاه آزاد انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 رو برای تمامی مقاطع انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.