logo

دانشگاه ها و رشته های پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد و سراسری

فهرست دانشگاه ها و رشته های پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد و سراسری

به طور کلی پذیرش دانشگاه ها در رشته های پذیرش بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی)صورت خواهد پذیرفت . بنابراین داوطلبین متقاضی شرکت در پذیرش بدون کنکور که شامل دیپلم های نظام قدیم ،نظام جدید و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند می بایست معدل کل و یا معدل کتبی خود راا در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نمایند.

جهت مشاوره تخصصی ثبت نام بدون کنکور کافیست

با تلفن ثابت با شماره 9099071375

و یا باموبایل همراه اول با شماره 99221106 تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

داوطلبینی که در کنکور سراسری 97 شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا غایب کنکور سراسری 97 بوده اند منحصرا مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی به روش پذیرش بدون کنکور بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) می باشند. نکته ای که تمامی داوطلبین می بایست به ان دقت نمایند این است که در پذیرش بدون کنکور بر مبنای سوابق تحصیلی هر داوطلبب قادر خواهد بود یک گروه آزمایشی اصلی که همان گروه آزمایشی ریاضی،تجربی و انسانی می باشد و دو گروه آزمایشی هنر و زبان می باشد . بدیهی است که داوطلب قادر به انتخاب همزمان در دو گروه آزمایشی اصلی نخواهد بود به طور مثال یک داوطلب قادر به انتخاب رشته در گروه آزمایشی ریاضی و تجربی نخواهد بود . شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها در پذیرش بدون کنکور در انتخاب رشته کنکور سراسری به شرح ذیل می باشد :

  1. واجد شرایط تمامی ضوابط عمومی و خصوصی مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشد .
  2.  دارا بودن دیپلم کامل متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبین نظام جدید
  3.  مدرک کاردانی دانشگاه هاو موسسات آموزش عالی و یا شاغل به تحصیل دوره کاردانی (برای داوطلبین دارای دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند )توجه داشته باشید که مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته به جای مدرک پیش دانشگاهی می باشند.

باید این نکته را اذعان داریم که در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با پذیرش بدون کنکور نحوه تاثیربومی گزینی و تاثیر سهمیه مناطق و ایثاگران را فراموش ننمایید

دانشگاه آزاد در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 ،90 درصد از رشته های غیر پزشکی خود را در دسترس تمامی متقاضیان قرار داده است . دانشگاه آزاد در راستای تسهیل در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد شرط معدل را حذف نموده و تمامی داوطلبین گروه های آزمایشی ریاضی،تجربی،انسانی ،هنر و زبان بدون هیچ محدودیتی قادر به انتخاب رشته در گروه هایی آزمایشی یکدیگر خواهند بود .

در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد هر داوطلب با خرید کارت اعتباری قادر به انتخاب یک کد رشته محل در دانشگاه مورد علاقه خود می باشد . بدیهی است در صورتیکه هر داوطلب قصد انتخاب بیش از یک کد کد رشته محل باشد می بایست دوبا ره اقدام به خرید کارت اعتباری دیگر نماید.

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه سراسری 97

بر اساس ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب مجلس محترم شورای اسلامی و مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو و در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها ،پذیرش برای تعدادی از رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور براساس سوابق تحصیلی انجام می شود .لذا پذیرش بدون کنکور در تعدادی از کد رشته محل های دوره های روزانه ؛شبانه ،مجازی و پردیس هاب خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ،پردیس دانشگاه و فرهنگیان (ویژه شاغلین وزارت آموزش و پرورش) و براساس لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی و لیست رشته های بدون کنکور پیام نور صرفا براساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم ) و به صورت بدون کنکور صورت می پذیرد.

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی ریاضی

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی تجربی

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی انسانی

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی هنر

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی هنر

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

می بایست این نوید را به شما بدهیم که هیچ تفاوتی میان دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری ثبت نام نموده اند با کسانی که در ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نمی باشد یعنی در مدرک و حتی کارت دانشجویی آنها به هیچ عنوان بدون کنکور ذکر نخواهد شد . تنها تفاوتی می توان به آن اذعان داشت این است که دانشجویانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می نمایند حق انتقالی یا مهمانی به دانشگاه های دیگر را نخواهند داشت.

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دانشگاه ها و رشته های پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد و سراسری

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375

و یا با موبایل همراه اول با شماره 99221106 تماس بگیرید.

تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.