logo

دکتری دانشگاه آزاد | موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

نکاتی که باید در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد رعایت کنید:

برای موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد چند مورد است که رعایت آن ها سبب افزایش موفقیت شما در این آزمون می شود. اولین کاری که بعد از ورود به جلسه دکتری دانشگاه آزاد انجام می دهید این است که ابتدا به طور کامل خود را معرفی می کنید و در مورد سوابق تحصیلی یا همان رزومه تحصیلی خود توضیح می دهید. مثلا کارشناسی چه رشته ای بوده اید در چه دانشگاهی تحصیل کرده اید و غیره. بعد از معرفی خود توضیح کوتاهی درباره نمرات درس هایی که کم شده است به داوران توضیح می دهید که دلیل این نمره کم چه بوده است مثلا مریض بوده اید یا مشکلات دیگر. البته توجه داشته باشید پاسخی که می دهید صادقانه باشد زیرا اساتید متوجه بهانه های الکی می شوند که در این صورت اعتماد اساتید را از دست می دهید پس تا می توانید صادق باشید.

در مرحله دوم مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از شما درباره موضوع پایان نامه سوال پرسیده می شود و یا در واقع توضیح اجمالی درباره پایان نامه از شما خواسته می شود. شما باید توجه داشته باشید به صورت خلاصه و کامل موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد خود را بیان کنید و از توضیحات درباره جزئیات پایان نامه باید اجتناب کنید در چند سطر به طور کلی و کامل کار های که در پایان نامه کارشناسی ارشد انجام داده اید را بیان کنید.

راه های موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

در مرحله سوم مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از شما درباره رزومه و علاقمندیتان سوال می شود. شما دراین مرحله رزومه خود از قبیل مقالات ، دوره هایی که طی کرده اید ، سابقه تحصیل اگر داشته اید و غیره توضیح می دهید ولی باید دقت داشته باشید درباره علاقمندی خود را به یک موضوع خاص علاقمند نشان ندهید به جای یک موضوع خاص خود را به چند موضوع علاقمند نشان دهید که نشان دهد انعطاف پذیری بالایی دارید. و در ضمن خود را به نحوی نشان ندهید که انگار به هیچ چیز خاصی علاقه ای ندارید.

توجه داشته باشید در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد باید نظر اساتید را جمع کنید و این امر میسر نمی شود مگر با پاسخ صادقانه و علاقمند و مسر نشان دادن خودتان برای ادامه تحصیل.

در آخر باید بگم زبان انگلیسی در مقطع دکتری بسیار مهم می باشد زیرا ممکن است اکثر کتاب های به زبان لاتین باشند و مجبور باشید از منابع اصلی استفاده کنید بنابراین اساتید اهمیت بسیار بالایی نسبت به زبان انگلیسی قائل هستند. پس در صورتی که مدرک زبانی دارید مانند mhle ، msrt ، تافل یا هر مدرک زبان دیگه ای حتما به آن اشاره کنید و یا در صورتی که نمره زبان شما پایین است خود را با انگیزه نشان دهید که در حال بهبود زبان انگلیسی خود هستید و در در حال گذراندن دوره های زبان هستید.

موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

در پایان می توانید از اساتید خود و یا اساتید دانشگاهی که در آن قبول شده اید کمک بگیرید تا در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد قبول شوید. در صورت سوال و نیاز به مشاره تحصیلی و تخصصی درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانشگاه آزاد در ارتباط باشید.

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره

9099071375

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

۴ دیدگاه برای «دکتری دانشگاه آزاد | موفقیت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد»

  1. آیا میتوان قبل از مصاحبه از افراد مصاحبه کننده اطلاعاتی بدست آورد مانند اینکه چه کسانی هستند وروی چه موضوعاتی حساس هستند ؟

  2. دفترچه اینترنتی پذیرش دوره دکترای96در چه تاریخی منتشرخواهد شد و تا چه زمانی پذیرش صورت خواهد گرفت.ضمنا شهریه ثبت نام و واحدهایی که در رشته های مهندسی و علوم پایه اخذ می شود چقدر است.
    باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.